Стил

Направете сами: Природна маска за коса

21. август 2019 - 15:03 | М.С.

Сонцето и високите температури ја прават косата сува и оштетена. 

Пробајте го овој едноставен рецепт за маска за коса која ќе ви помогне да ја обновите после одморот.

Состојки:

Две зрели банани

Четири лажици маслиново масло

1 лажичка мед

Изблендирајте ги сите состојки за да добиете изедначена смеса. Нанесете ја на косата, оставете ја да делува триесеттина минути и измијте со млака вода.

Коментирај