Направете сами - производи за нега на кожа

На YouTube каналот BuzzFeed Nifty секогаш има интересни трикови и идеи како сами да направите производи за нега на кожа од природни состојки. 

Научете како да направите пилинг за лице, сапун и уште многу други производи. Погледнете го видеото.

реклама

Стил

Наоми Кембел позираше топлес во Африка

Read more

Новата играчка на Роман Абрамович: Јахта вредна половина милијарда евра

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Бијонсе со провокативни фотографии ја рекламира новата колекција

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Read more
play_arrow

Топ 20 хорор филмови базирани на вистинска приказна

Read more
play_arrow

„Caught by a Wave“ - нов романтичен филм на Netflix

Read more
play_arrow

Играта „Tony Hawk’s Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Read more
play_arrow

„The Simpsons Movie“ доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Lotus E-R9: Дизајн инспириран од воени авиони

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не пиете вода?

Read more
play_arrow

6-минутни лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Балерина без раце покажа дека ништо не е невозможно

Read more
play_arrow

Документарец од 2020 што не треба да го пропуштите

Read more
play_arrow

Како Евертон потроши 500 милиони фунти и стана полош од претходно?

Read more
play_arrow

Компилација од најдобрите фејлови за изминатата недела

Read more