Рецепти

Направи и спакувај: Сосови што може да ги чувате готови една недела

21. мај 2018 - 21:13 | А.С.

Сосот честопати е она што го прави јадењето посебно. Мешавината на зачини, масла и други состојки ги прават тестенините или јадењето со пилешко вистинска мајсторија.

Затоа подгответе ги сосовите за сите ваши јадења една недела однапред и чувајте ги во тегла во фрижидер. На тој начин ќе имате подготвен сос и ќе знаете точно што ќе јадете за ручек или вечера цела недела.

Одлично планирање на неделното мени!

Коментирај