Направи пауза: Јога вежби за луѓето со седечка работа

А.С.
/ 03.04.2021 / 15:21

Ако спаѓате во големата група луѓе со седечка работа, а особено работа со компјутер, знаете кои ви се редовните болки – вкочанет врат, болки во грбот, здрвена рака, слаба циркулација и главоболки.

Овие непријатности најчесто се резултат на недоволно движење или неправилно држење на телото додека работите седнати пред компјутер.

Јога инструкторката Едриен ќе ви покаже кои вежби да ги правите за време на 15-минутната пауза од работа.

реклама

Фит

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Read more

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Read more

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Read more

Интензивни вежби за секси и затегнат задник

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Read more
play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more
play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more
play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Read more
play_arrow

Интензивни вежби за секси и затегнат задник

Read more
play_arrow

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more
play_arrow

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more
play_arrow

Десетте најдобри вежби за секси задник и нозе

Read more
play_arrow

Седум големи градови без популарен фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Треба да зборуваме за непотизмот во фудбалот

Read more
play_arrow

Протести во Данска против масовно корона-тестирање

Read more