Направи сам: Природна маска за мрсна коса

Процесот на мрсење на косата е природна појава. Мастите спречуваат косата да се исуши и да стане кршлива. Но, многу луѓе ги вознемирува чувството и изгледот на мрсна коса, па користат најразлични средства за справување со оваа појава.

За да го спречите прекумерното мрсење на косата, може да ја подготвите оваа домашна маска за коса.

Потребни ви се следните состојки: сок од два лимона, жолчка од јајце и една лажичка арганово масло. Измешајте ги добро следните состојки и добро масирајте ја косата со маската. По 20 минути, измијте ја косата со шампон и млака вода.

Немојте пречесто да ја применувате маската, за да не ја исушите кожата на главата па да предизвикате првут.

реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Стил

Изненадете ги вашите најмили со базен и пружете им задоволство и бесконечна забава

Read more

Twin Turbo Fast & Furious - часовник кој чини 550.000 долари

Read more

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more

Елизабет Харли објави топлес фотографија и го „запали“ Instagram

Read more
 

Магазин

Изненадете ги вашите најмили со базен и пружете им задоволство и бесконечна забава

Читај повеќе

Ако наутро се туширате со топла вода, правите голема грешка

Читај повеќе
  • play_arrow

Спајдермен се ракуваше со папата во Ватикан

Читај повеќе

Десерт на денот: Домашен овошен сладолед

Читај повеќе

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Читај повеќе

Бритни Спирс јавно го моли судот: Си го сакам назад животот

Читај повеќе

Копенхаген прогласен за најубав град за живеење во 2021

Читај повеќе

Емотивна и романтична: Сè што треба да знаете за жената Рак

Читај повеќе

Од музеј во болница: Што крие мумијата на древен египетски свештеник?

Читај повеќе