Направи сам: Природно ѓубриво за цвеќе од само 3 состојки

Доаѓа пролетта, па идеално време е малку да ги освежиме билките во домот. Еве како да направите евтино природно ѓубриво за цвеќе од состојки кои веројатно веќе ги имате дома.

Познато е дека билките послабо опстануваат во зимскиот период поради високите температури во текот на греењето во домот. Затоа е потребно редовно да ставате вода и дополнително нахранување.

Овој рецепт за домашно природно ѓубриво ќе ви заштеди пари и време, а истовремено ќе биде корисно за вашите цвеќиња. Потребни ви се кора од банана, лушпа од јајце и кафе. Овие состојки содржат фосфор, калциум и калиум кои заедно во комбинација се одличен извор на кислород во земјата.

Ставете ги овие состојки во блендер, добро нека се измешаат и послужете ги во билките во  вид на природно ѓубриво, ќе дејствуваат како витаминска бомба.

Тагови
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Живот

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми авантуристи

Read more

Знаете ли што е гамофобија?

Read more
 

Магазин

Палачинките на Лав Толстој

Читај повеќе
  • play_arrow

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Читај повеќе

Четири ситуации кои се совршени за секс

Читај повеќе

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Читај повеќе

Како до здрави очи кај лицата со дијабет и во услови на COVID-19?

Читај повеќе