НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Испраќањето на првата Artemis мисија на Месечината како подготовка за идни мисии со човечки екипаж, лансирањето на новиот ровер на Марс и новиот телескоп James Webb Space Telescope во вселената, како и проширување на нашите можности да ѕирнеме подлабоко во универзумот, се само дел од плановите на НАСА за 2021 година.

За да дознаете повеќе за мисиите на НАСА во годината што следи, погледнете го видеото, а за повеќе информации следете ги информациите во описот на видеото на YouTube.

реклама

Наука

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

Како се случува земјотрес?

Read more

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Read more

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Read more

Нови видеа

play_arrow

Жените кои го променија светот

Read more
play_arrow

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 нивоа од игри со најреалистична графика

Read more
play_arrow

Што се случува со вашето тело ако вежбате премногу?

Read more
play_arrow

Етна со црна пепел ги покри околните гратчиња

Read more
play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more
play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Read more
play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more