Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Македонскиот репрезентативец е во Топ 5 на новата игрица за фудбалери со најдобри оценки при изведување на слободни удари.

Гол директно од слободен удар е одлична можност за победа во виртуелниот фудбал. Новата „FIFA 21“ располага со подобрени перформанси при изведувањето на слободни удари, а нормално, тука се и одредени играчи кои важат за мајстори при такви прекини.

Доколку вашиот противник е склон кон фаулирање во зоната околу пестнаесетникот, тогаш дефинитивно би сакале да имаше во тимот некој од овие 10 мајстори.

Број 1 на новата игрица е Лео Меси кој ваши за крал на слободните удари со оценка од 94. Меси и на „FIFA 20“ беше исто така најдобар.

Втор, со оценка од 93, е Дани Парехо од Виљареал кој лани беше петти со 90. Миралем Пјаниќ лани беше втор, а сега падна на третото место иако ја задржа истата оценка од 92.

Затоа, пак, македонскиот репрезентативец Енис Барди, кој игра за Леванте, е на високото четврто место кое го дели со Себастијан Џовинко од саудискиот Ал Хилал. Двајцата имаат оценка од 91.

Нашиот Барди е и пред Нејмар, додека Кристиајно Роналдо повеќе не е ни помеѓу најдобрите 10.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Гејминг

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Read more

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Read more

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more

Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Read more

Гик

  • play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Читај повеќе

НАСА: Дефинитивно има вода на Месечината

Читај повеќе

Оксфорд: Нашата вакцина делува кај постари и помлади луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Првпат снимени џиновски панди како се парат во дивината

Читај повеќе
  • play_arrow

Уништена првата кошница на азиски стршни-убијци во САД

Читај повеќе
  • filter

OnePlus претстави два нови евтини смартфони

Читај повеќе

Кои апликации најмногу ја „цицаат“ батеријата на Android смартфоните?

Читај повеќе

Како ќе изгледа новиот телефон на преклоп на Huawei?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што има во внатрешноста на iPhone 12?

Читај повеќе