Наскоро iPhone смартфони без приклучок за полнач

Компанијата Apple наскоро ќе ги пушта во продажба своите смартфони без приклучок за полнач, што значи дека може да се очекува дека полначите за телефони ќе бидат исфрлени од употреба во наредните две генерации.

Овие најнови информации за иднината на iPhone ги сподели аналитичарот Минг-Чи Куо кој смета дека првите вакви модели ќе ги видиме во 2020, а ќе почнат да се продаваат во 2021 годинa.

Овие новитети може да ги очекуваме кај најскапите модели во понудата на iPhone, а потполно безжичниот модел би бил вистинска авангарда во IT светот и потег што ќе ја издвои Apple од конкуренцијата.

Потсетуваме дека Apple веќе ги укина приклучоците за слушалки кај некои од своите нови модели на iPhone.

реклама

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX лансираше ракета со нови Starlink сателити

Читај повеќе

Богатството на Марк Закерберг порасна на 100 милијарди долари

Читај повеќе

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе