Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

„La Casa de Papel“(Money Heist) е една од најпопуларните и најгледаните серии во светот, а наскоро ќе пристигне и последната сезона.

Со оглед на тоа дека наскоро завршува снимањето на последната сезона, Алваро Морте, еден од главните актери кој е „мозокот“ на операцијата објави видео на Instagram во кое се збогува со обожавателите.

„Благодарен сум за многу работи, благодарен сум за сè. Огромна благодарност до обожавателите и на целиот тим на Netflix“, напиша Алваро Морте.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Álvaro Morte (@alvaromorte)

 

Мегапопуларната серија во 2017 година беше прикажувана само на шпанската телевизија Antena 3 поради слабата гледаност, но сè се смени кога почна да се емитува на Netflix - франшизата сега има публика во секој дел од светот.

Серијата продолжува да добива позитивни критики поради софистицираниот заплет, драмата, режијата. „La Casa de Papel“ доживеа огромен успех.

Remote video URL

Читајте наредно: Зошто серијата „La Casa de Papel“(Money Heist) стана толку популарна?

Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Филм & ТВ

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Read more

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Read more

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе