Наследникот на Bugatti Chiron: V16 мотор и три електрични мотори за 444 км/час

Новиот ултраспортски хибриден двосед на Bugatti, кој овојпат не го носи името на познатите возачи на француската автомобилска компанија, нема да стигне до првите клиенти пред 2026 година.

Bugatti го откри конечниот изглед и спецификациите на новиот ултраспортски модел Tourbillon, кој не е уште еден дериват на темата Chiron, бидејќи француската автомобилска компанија предводена од Мате Римац подготви нова монококна шасија за Tourbillon, нова независна суспензија и хибриден погон кој се состои од целосно нов 8,3-литарски атмосферски V16 мотор развиен во соработка со Cosworth и три електромотори со кои Bugatti ги заменува турбополначите кои му помагаа на W16 моторот во Chiron.

Новиот атмосферски V16 мотор (чија маса е 250 килограми) зад наслонот развива 1.000 КС при 9.500 вртежи во минута и 900 Nm максимален вртежен момент, а електричните мотори (два на предната и еден на задната оска) додаваат уште 800 „коњи“. “ на приказната. За напојување се користат батерии со капацитет од 25 kWh, а комбинираните 1.800 КС се доволни за Tourbillon од место до „стотка“ за две секунди. Од 0 до 200 км/час потребни се 5 секунди, а од 0 до 300 км/час само 10 секунди. Со инсталирана програма „Speed ​​Key“, Tourbillon достигнува 444 км/час.

Сертифицираните експерти на чело со Мате Римац се погрижија 800-волтниот хибриден систем со батерии и три електромотори да не влијае негативно на тежината на Tourbillon, кој сепак е полесен од Chiron, а капацитетот на батеријата е доволен за патуваат до 60 километри без помош на моторот со внатрешно согорување. Времето на полнење на батеријата и максималната брзина на електричниот погон сè уште не се објавени.

Tourbillon, во чија кабина се издвојуваат исклучително дизајнираните аналогни инструменти на управувачкиот столб, влегува во период на интензивно повеќемесечно тестирање, а првите 250 примероци ќе им бидат достапни на клиентите во 2026 година. Основна цена: 3,6 милиони евра.

„Додека го развивавме Tourbillon, не отстапивме од познатата реченица на основачот на компанијата, Еторе Бугати, кој многу одамна рече: ‘Ако нашиот автомобил може да се спореди со друг автомобил, тогаш тоа не е Bugatti’, што беше и моја лична водилка за проектот Tourbillon“, рече Мате Римац.

Повеќе фотографии погледнете ТУКА.

Remote video URL
Тагови
реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Авто новости

Голем пад на Tesla во САД

Read more

Audi повеќе не произведува кабрио и купе модели

Read more

Panamera Turbo S E-Hybrid и Panamera GTS: динамичен врв

Read more

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Read more
 

Автомобили

Голем пад на Tesla во САД

Читај повеќе

Audi повеќе не произведува кабрио и купе модели

Читај повеќе

Panamera Turbo S E-Hybrid и Panamera GTS: динамичен врв

Читај повеќе
  • filter

Lanzante го претвори Porsche 935 во чудовиште легално за патиштата

Читај повеќе

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Читај повеќе

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе