КАРАНТИНСКО ЕЛ КЛАСИКО

Натпреварот Осогово - COVID-19 за симболични 100 денари

Второлигашот Осогово останува најактивен и со најголема кампања за време на кризата со коронавирусот.

Овој пат кочанчани излегоа со нова оригинална идеја. В собота на 23-ти месецов, карантинско Ел Класико за љубителите на фудбалот: Осогово против COVID-19.

Картите за натпреварот се веќе пуштени во продажба и чинат симболични 100 денари. Можат да се набават онлајн и тоа со клик тука, а во продажба и на одредени места.

Нормално, натпреварот нема да се игра на зелениот терен туку е замислен. Целта на кампањата е да му се помогне финансиски на клубот од Кочани. Билетите се во неограничени количини, а секој добротворец може да купи неограничен број на билети.

„Во овој историски натпревар ГФК Осогово покренува акција во борба против неочекуваниот, незгодниот и најомразен противник: COVID-19.
Ова е Карантинско „ЕЛ Класико“ во кое нашата одбрана мора да биде цврста и негативна, а вашата поддршка несебична и гласна! Фудбалот се игра за фанови и навивачи и токму ние за вас први ја отвораме сезоната на натпревари.
Поддржи го нашиот клуб, поддржи го фудбалот. Вистинските навивачи се нашата надеж. Ова е единственото финале на кое секој може да присуствува. 
*Натпреварот и времето на одигрување се замислени, но билетот останува засекогаш!
Со секој купен билет му помагате на клубот во понатамошното функционирање и исполнување на целите за периодот кој претстои“, стои во клупското соопштение.

реклама

Фудбал

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Read more

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Read more

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Read more

Голманот на Пандев позитивен на корона

Read more

Спорт

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Читај повеќе

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Читај повеќе

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Читај повеќе
  • filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Читај повеќе

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе