Научници ќе објават нови податоци за НЛО следната година

Организацијата UAPx која ги истражува неидентификуваните летачки објекти НЛО и неидентификуваните воздушни феномени наскоро јавно ќе објави нови податоци за НЛО.

„Кога тоа ќе биде легално, UAPx на јавноста ќе ги открие нашите анализирани податоци, како и новите податоци. Тоа ќе го сториме откако ќе пронајдеме сервери адекватни за оваа задача. Сметаме дека нашиот тим собра, обработи и ја анализираше најважната колекција на научни податоци кои се однесуваат на НЛО. Користена е научна методологија за собирање податоци која овозможи стручни анализи и рецензии кои можат да се објават во едно или повеќе научни списанија“, соопштија од организацијата.

Овие податоци вклучуваат повеќе од 600 часа инфрацрвени снимки со FLIR камери, вкупно 3 TB материјали кои ги снимиле многубројните камери. Анализите открија значителен број на аномалиски објекти и феномени коишто се истражуваат пред да бидат објавени јавно.

Новите информации би можеле да бидат конечен доказ за постоење на НЛО.

Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Вести

Се огласи Microsoft: Како да се поправи дефектот што го зафати целиот свет?

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Единствен освен Земјата има море, езера и дожд: Сателитот на Сатурн и натаму интригира

Read more

Кој го изградил Мачу Пикчу? Откривање на нејасната историја на градот на Инките

Read more
 

Гик

Дали Помпеја била погодена од земјотрес во исто време со вулканската ерупција?

Читај повеќе

Се огласи Microsoft: Како да се поправи дефектот што го зафати целиот свет?

Читај повеќе

Google со тизер го најави смартфонот Pixel 9 Pro Fold

Читај повеќе

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Читај повеќе
  • filter

Древна палата во која некогаш живееле папи ископана во центарот на Рим

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паралелни универзуми - 5 докази за нивното постоење

Читај повеќе

Nintendo конечно ги израдува фановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Што значат кратенките како QR, GPS, PDF, URL?

Читај повеќе

Дали новиот Android 15 ги претвора смартфоните во десктоп компјутери?

Читај повеќе