Научниците предвидуваат смртоносна соларна бура во 2025 година

Сончевиот Систем сега е во средината на она што научниците го нарекуваат Сончев циклус 25. Отсега, до 2025 година, Сонцето ќе станува сѐ поголема закана. Во ова видео, Unveiled ги разгледува подетално неодамнешните предвидувања дека Земјата може да се движи кон проблематична фаза и сето тоа е „благодарение“ на Сонцето!

реклама

Наука

Дали треба да бегаме во вселенски колонии или да ја спасуваме Земјата?

Read more

Првата мисија до Јупитеровите Тројанци ќе ги открива тајните за раѓањето на Сончевиот Систем

Read more

Оштетување на мозокот и стареење: Што друго им се случува на астронаутите во вселената?

Read more

Кислородот ќе исчезне пред водата - крај на Земјата каква што ја знаеме

Read more

Нови видеа

play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Read more
play_arrow

Израелски нуркач откри крстоносен меч стар 9 века

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Најважните животни лекции што ќе ги научите од „Squid Game“

Read more
play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more