Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

На HBO Max платформата ќе почне нова научно-фантастична серија под режија на Ридли Скот. Станува збор „Raised by Wolves“, серија за мистериозна планета на која андроиди одгледуваат деца, откако Земјата е уништена во голема војна.

Првата сезона се состои од 10 епизоди, а Ридли Скот ги режираше првите две епизоди. Скот вели дека серијата акцентот го поставува на тоа што нас нè прави луѓе, семејство и нуди претстава што би било кога човештвото одново би почнало од почеток. Дали ќе преживееме, ќе бидеме подобри или полоши од претходно.

Од тоа што може да се заклучи од трејлерот, Ридли Скот и екипата не гледаат баш некоја блескaва иднина за човештвото бидејќи новата колонија е религиски поделена, а на андроидите Мајка и Тајка сè потешко им оди да го контролираат опстанокот на човештвото.

Трејлерот открива дека приказната ќе биде покомплексна од тоа што се опишува во најавата бидејќи освен луѓето, поделени се и андроидите бидејќи Мајка и Татко имаат сопствени визии за обнова на човештвото и некој од нив сака да биде повеќе од заштитник на луѓето, односно сака да им претставува Бог.

Remote video URL
Тагови
реклама

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Филм & ТВ

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Read more

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Read more

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Read more

Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Read more

Сцена

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Читај повеќе

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

„Emily in Paris“ – нова Netflix серија од креаторите на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Читај повеќе
  • play_arrow

10 причини зошто „Dune“ ќе биде најдобриот научно-фантастичен филм на деценијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mulan“

Читај повеќе