NAVEE N65 е електричен тротинет со кој може да поминете до 65 км со едно полнење

Ви го претставуваме новиот модел NAVEE N65 електричен тротинет на преклоп кој се карактеризира со високи перформанси и нуди незаборавно искуство во возењето. Освен што има максимална носивост до 120 килограми, со едно полнење може да поминете и до 65 километри.

Тротинетот може да се пофали со нов, иновативен начин на преклоп (двоен) кој овозможува брзо и едноставно склопување и расклопување. Рачките на тротинетот се исто така расклопливи.

Опремен е со 10 инчни off-road гуми кои поради оваа големина нудат уште подобра апсорпција на ударите и помали вибрации при возењето. Широки се 7.6 сантиметри и со тоа овозможуваат дополнителна стабилност и удобно возење. Тротинетот е изработен од легура од магнезиум со ширина 17  см и е обложен со високо еластична, анти-лизгачка подлога.

Со цел да овозможи висока стабилност и беспрекорни перформанси, тротинетот е опремен со висококвалитетен brushless мотор од 500 W кој лесно ќе го движи на угорнини до 25%. N65 користи дизајн со двојни кочници и може да се пофали со предна E-ABS и задна диск кочница.

Опремен е со литиумска батерија од 48V 12,5Ah со BMS систем која овозможува автономија до максимални 65 километри. Поради сигурност во сообраќајот брзината е ограничена на 25км/ч а достапни се 3 начини на работа.

Тротинетот е опремен и со предно и задно светло што овозможува сигурно возење и во ноќните часови, додека пак екранот овозможува пратење на брзината, статус на батерија и слично. Статистиките и податоците може исто така да ги најдете и на апликацијата.

Тротинетот издржува максимална носивост до 120 килограми.

Цената на NAVEE N65 е 41.990 денари, гаранцијата е 1 година, а може да го купите тука.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Промо

Итно копче – технологија која спасува животи

Read more

Промовирани новите Limited Edition лименки на Златен Даб

Read more

Нова, иновативна PROBIOTIC линија на Виталиа

Read more

NAVEE N65 е електричен тротинет со кој може да поминете до 65 км со едно полнење

Read more
 

Ново

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

СОНК и МОН ги усогласија ставовите – платите од септември ќе се зголемат за 15 проценти

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Леброн Џејмс: Лука Дончиќ ми е омилен играч

Читај повеќе

Нафтата најскапа во последните седум недели

Читај повеќе

Русија побара од судот да го прогласи Азов за терористичка организација

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе