Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

А.С.
/ 08.02.2023 / 11:54

Без разлика дали станува збор за премногу видеоигри, премалку вежбање, премногу брза храна или недоволна желба да се натпреваруваат, истражувачите не се точно сигурни зошто нивото на тестостерон кај мажите се намалува како што одминува времето.

Ова значи дека вашиот дедо имал повисоки нивоа на тестостерон отколку вие на сегашната возраст, и ова е малку чудно со оглед на фактот дека медицината, технологијата и квалитетот на животот продолжија да се подобруваат.

Но, истата технологија која ни овозможува да живееме поудобен живот може да биде една од главните работи што придонесуваат за намалување на тестостеронот.

Ова се 9 лоши навики кои го намалуваат нивото на тестостерон кај модерниот маж. Дознајте како природно да го зголемите тестостеронот само со избегнување на овие вообичаени грешки.

Постојат многу намирници и производи кои го намалуваат тестостеронот кои можат негативно да влијаат на нивото на тестот. Ова видео ги прикажува научните докази за секоја точка и дискутира за новите откритија.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Фит

Зошто треба да одвоите 10 минути за јога на работното место?

Read more

Што не треба да јадете пред пладне?

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Read more
 

Магазин

Зошто мокрите костими за капење се најголемите непријатели на жените во лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто треба да одвоите 10 минути за јога на работното место?

Читај повеќе

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Читај повеќе

Skopje Street Food Festival - кулинарско уживање од 26 до 30 јуни

Читај повеќе

Кога е најдобро време за појадок и што е најздраво да јадете?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Рајска плажа во Италија што може да ја посетат само 60 луѓе дневно

Читај повеќе

Дали ќелавоста е наследна?

Читај повеќе

ШП-АРТ-УМЕТНОСТ на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански видувања 2024“

Читај повеќе

Кого ќе го стигне кармата со доаѓањето на ретрограден Сатурн?

Читај повеќе