Навики што можат да предизвикаат големи проблеми во бракот

Неколку клучни навики можат значително да влијаат на врската и односите и со текот на времето треба да се регулираат и намалат во најмала можна мера. Некои од однесувањата потсетуваат на оние на децата во градинка.

Малите секојдневни навики можат да го уништат бракот и врската, а тоа е начин на комуникација кој е карактеристичен за секого. Лесно е да се опуштите и да заборавите да го почитувате партнерот.

Оставање работи насекаде

Да се ​​разбереме, некои од нас се понеуредни од другите. Ако знаеме дека нашиот сопружник го нервираат влажните пешкири на подот во бањата или други навики кои ги полудуваат поуредните луѓе, одбивањето да се направи промена има ефект на создавање лутина и чувство на далечина.

Зајадливост

Не треба постојано да предупредуваме некој да прави нешто на наш начин, туку соработката е важна, но и да нè освести за оние работи кои не одговараат за да ги поправиме и успешно да ја продолжиме врската.

Влегување во збор

Едно истражување истакнува дека тоа е дури и покажување моќ и всушност ѝ штети на интимноста. Разговарајте за работи кои ве мачат неколку пати неделно. Можете исто така да го поставите тајмерот на вашиот телефон на 5 минути, оставете секој од вас да зборува толку долго без другиот да го прекинува.

Превртување на очите

Превртувањето очи е исто така форма на непочитување кон партнерот. Партнерот нека го предупреди другиот партнер кога тоа ќе се случи оти многумина не се ни свесни дека го прават тоа.

реклама

Љубов и секс

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

10 причини зошто е добро да бидете сингл од 20 до 30 години

Read more

7 митови за изневерувањето што треба да престанеме да ги шириме

Read more

Знаци дека траумите од минатото влијаат на вашите врски

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе