Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Разочарани од лошата игра и лошите резултати, навивачите на Интер истакнаа заканувачка парола кон играчите која содржи и закана за ќотек.

„Оној дрес кој ти го носиш... треба да се почитува!!!
Почнете да играте машки или ќе ви дојдеме со стапови!!!“

Паролата е потпишана CN69, односно Курва Норд 69, како што се вика навивачката група која традиционално ја окупира северната трибина на стадионот „Џузепе Меаца“. Фактот што потписот е на целата група, а не на одредена подгрупа, доволно говори дека кај сите навивачи на Интер незадоволството е огромно.

Интер има кастарофален ефект во Лигата на шампионите каде чашата се прелеа по неочекуваниот пораз дома од Реал Мадрид во средата. Со само два нерешени натпревари „Нераѕурите“ на две кола до крајот се заковани на дното на табелата со теоретски шанси за пласман во осминафиналето.

Ниту во Серија А не им оди бидејќи го загубија големото градско дерби со Милан (1:2), а направија и непланиран кикс дома со Парма (2:2).

Денеска од 15 часот Интер гостува кај забрефтаниот Сасуоло, традиционално незгоден противник на тимот од Милано.

Тагови
реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе