ЛИГА ЕВРОПА 2019/20

Навивачите на Лацио фашистички маршираа низ Глазгов

Лацио вечерва му гостува на Селтик во шкотскиот главен град кој го преплавија навивачи од ектремната десница познаци по својата фашистичка идеологија.

Пеејќи песни во кои не само што го величаа својот клуб, туку пцуеја по Селтик, а воедно и не заборавија да го направат нивниот препознатлив нацистички поздрав.

Навивачите на Лацио се познати како најекстремни во Италија и не е првпат јавно да го изразат својот фашистички став. Тие го идеализираат диктаторот Бенито Мусолини, партнер на Хитлер во Втората светска војна. Мразат Евреи и луѓе од други раси, особено црнци.

Шкотска денеска имаше можност да ги види на дело.

реклама
„Fifty Shades Darker“ доби нов еротски трејлер

„Fifty Shades Darker“ доби нов еротски трејлер

Read more
Мурињо: Ќе играме на нешто што не може да се нарече терен

Мурињо: Ќе играме на нешто што не може да се нарече терен

Read more
Рамбо или Терминатор: Кој има поголеми „ѕверки“ во гаражата?

Рамбо или Терминатор: Кој има поголеми „ѕверки“ во гаражата?

Read more
Пронајдени делови од телото на убиениот новинар Кашоги

Пронајдени делови од телото на убиениот новинар Кашоги

Read more

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе