СЕРИЈА А 2019/20

Навивачите на СПАЛ бесни, фрлија глава од свиња пред тренинг-центарот

Веќе испаднатиот калчолигаш игра очајно во последно време, а тоа ги натера најзапалените навивачи на ваков начин да ги предупредат играчите и луѓето во управата.

Отсечена глава од свиња денеска осамна фрлена пред тренинг-центарот „Г.Б. Фабри“ на СПАЛ во градот Ферара. Клубот веќе некое време како ги загуби шансите за опстанок во Серија А и по две сезони во елитата од наредната сезона се враќа во Серија Би.

Но, она што најмногу ги разлути навивачите не е испаѓањето, туку играта на тимот во последните натпревари. Во последните 11 кола СПАЛ има 9 порази и 2 нерешени, а во последните две недели претрпи и високи порази како оние 6:1 од Рома и 4:0 од Интер. Всушност, тимот нема ниту една победа по рестартот на сезоната бидејќи последната ја оствари во март против Парма (2:1).

Покрај главата од свиња, навивачите оставија и порака „Via i porci da Ferrara“ (Свињи, марш од Ферара).

Тагови
реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе