Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Музејот на восочни фигури во Барселона ја изложи новата статуа на капитенот на каталонскиот клуб Лионел Меси, предизвикувајќи подбивни реакции од навивачите поради „изобличениот“ лик на Аргентинецот.

Меси е претставен во клупските бои на Барселона со неговиот заштитен број 10 и карактеристичната поза во која ги прославува головите со кренати прсти кон небото.

Статуата предизвика големо разочарување и подбивни реакции на социјалните мрежи од голем број навивачи, кои коментираат дека ликот на Меси на восочната фигура е изобличен и повеќе наликува на играчот на Јувентус, Арон Рамзи или голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак. 

URL
Remote video URL
реклама

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Она кога Град Скопје ќе се обидат да бидат кул

Read more

Фудбал

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Read more

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Read more

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Read more

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Дурант, Ирвинг и Харден го победија Адебајо

Читај повеќе
  • play_arrow

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Читај повеќе
  • play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Читај повеќе
  • play_arrow

Лазаров: Го допревме дното

Читај повеќе

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Читај повеќе
  • play_arrow

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Читај повеќе