Навивачка го дочека Игуаин „на гради“

Гонзало Игуаин (31) немаше многу прилики за славење погодок сезонава ни во дресот на Милан, ни во редовите на Челзи, но вчеравечер славеше гол и тоа на најнеобичен начин.

Во натпреварот против Барнли, топката на Игуаин заврши во голот, а лицето на фудбалерот во деколтето на пресреќна навивачка на Челзи.

Аргентинецот во 14-тата минута го постигна четвртиот гол во Премиер лигата и ја донесе екипата на Челзи во водство, на огромна радост на менаџерот Маурисио Сари и поголемиот дел од вкупно 46.000 навивачи на Стемфорд Бриџ и милиони фанови ширум светот.

Во радост, Игуаин се фрли во прегратка на обожавателка во првот ред на трибините која, фудбалски кажано, го дочека „на гради“.

Снимката од прославата е вирална атракција на социјалните мрежи веќе втор ден.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

Ахмети посака Албанец премиер, Заев му порача дека нема да биде дел од идната Влада

Read more

Фудбал

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Read more

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Read more

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Read more

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Read more

Спорт

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Читај повеќе