НБА има нов рекордер во тројки

Кошаркарот на Голден Стејт Клеј Томпсон имаше 14 прецизни шута за три поени на дуелот со Чикаго што се одигра ноќеска на теренот на ривалот, со што го сруши досегашниот рекорд поставен од неговиот клупски колега Стеф Кари.

Актуелниот НБА шампион Голден Стејт победи со 149:124, а Томпсон натпреварот го заврши со 52 поени.

Досегашниот рекорд по број на постигнати тројки на еден НБА натпревар изнесуваше 13. Ова достигнување Кари го имаше пред две години.

реклама

Спорт

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more