НБА 2019/20

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Најсилната светска кошаркарска лига ја објави идеалната петорка за сезоната 2019/20.

Место во најдобрите пет има за:
Леброн Џејмс (Лос Анџелес Лејкерс)
Јанис Адетокунбо (Милвоки Бакс)
Лука Дончиќ (Далас Маверикс)
Ентони Дејвис (Лос Анџелес Лејкерс)
Џејмс Харден (Хјустон Рокитс).

Направен е и избор за втората и третата петорка. Во нив се најдоа:

Втора петорка: Демиен Лилард (Портланд), Каваи Ленард (Клиперс), Никола Јокиќ (Денвер), Крис Пол (Оклахома) и Паскал Сјакам (Торонто).

Трета петорка: Бен Симонс (Филаделфија), Џејсон Тејтум (Бостон), Џими Батлер (Мајами), Руди Гобер (Јута) и Расел Вестбрук (Хјустон).

Тагови
реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Косово и Нагорно-Карабах не може да се споредуваат

Read more

Кошарка

Док Риверс повеќе не е тренер на Клиперс

Read more

Мајами избори финале во НБА лигата

Read more

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Read more

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Read more

Спорт

Конте: Примивме многу голови? Па Сити прими 5

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со правилото за игра со рака?

Читај повеќе

УЕФА не планира да го одложи натпреварот на Арарат-Ерменија со Црвена звезда

Читај повеќе

Пола Џеноа позитивна, Пандев засега негативен, Елмас чека резултати

Читај повеќе

Извлечени двојките за осминафиналето од фудбалскиот куп

Читај повеќе
  • filter

УФЦ ѕвездите Нина Ансароф и Аманда Нуњес добија ќерка

Читај повеќе

Док Риверс повеќе не е тренер на Клиперс

Читај повеќе
  • play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Читај повеќе

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе