НБА: Кливленд конечно по десет години победи во Мајами

Кошаркарите на Кливленд со 111-85 победија на гостување во Мајами, прв пат по пауза од десет години.

Играчот на домашната екипа Данкан Робинсон натпреварот го заврши со шут за три поени од 0-6 со што ја прекина втората најдолга низа во НБА лигата од 69 натпревари со најмалку една постигната тројка. Робинсон мина на паркетот 20 минути и притоа не успеа да запише поени, скокови и асистенции.

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу средата и четврток:

ЛА Клиперс – Сакраменто 115-124

Индијана – Атланта 111-114

Орландо – Денвер 100-109

Вашингтон – Минесота 115-107

Бостон – Филаделфија 88-87

Мајами – Кливленд 85-111

Милвоки – Шарлот 127-125

Њу Орлеанс – Далас 107-139

Оклахома – Хјустон 110-114. 

Remote video URL
Тагови
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Кошарка

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Read more

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Read more

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Read more

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас, Леброн ги водеше Лејкерс до важна победа

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе