НБА 2020/21

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Раководството на најсилната кошаркарска лига на светот, НБА, размислува да го премести датумот за почеток на следната сезона до јануари 2021 година, пренесува ESPN.

Лигата има 82 регуларни сезонски натпревари за сезоната 2020/21 и приоритет е да има што е можно повеќе гледачи.

Првично сезоната е закажана да започне на 1 декември. Сепак, НБА лигата би можела да го премести стартот на првенството за 18 јануари 2021 година, ако тоа придонесе шампионатот да започне со гледачи на трибините.

URL
Тагови
реклама

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Моќни илустрации ги покажуваат разликите меѓу Истокот и Западот

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Кошарка

Мајами избори финале во НБА лигата

Read more

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Read more

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Read more

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Read more

Спорт

  • play_arrow

Арсенал не успеа да ги казни грешките на Ливерпул

Читај повеќе

Кепа не го одигра последниот натпревар за Челси, тврди Лампард

Читај повеќе

Во Струмица ќе никне најмодерниот терен со вештачка трева

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Читај повеќе

Крауч е инпресиониран: Тијаго може да игра и по влечки

Читај повеќе

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Читај повеќе

Варди за голот со пета: На ударот му дадов шмек а ла Кројф

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Читај повеќе