Не е Photoshop, ова е најширокиот автомобил во светот

Volkswagen во Кина продава Lamando L, спортска изведба на тамошната Jetta, како што е Arteon поатрактивно издание на Passat.

Lamando се промовира како многу комфорен семеен автомобил, но корисник на TikTok мисли дека тоа не е доволно. Затоа с е одлучи на преработка за да добие еден вид XL издание. Всушност, станува збор за зголемување на 5XL, како што му е сега официјалното име. Овој автомобил навистина постои, а тоа го потврдуваат и бројни снимки, меѓу кои и онаа во која корисникот стои во просторот за мотор.

Автомобилот е проширен, но е задржана симетричноста. Единствено отворено прашање е како е конципиран моторот. Интересно е што автомобилот растел исклучиво во ширина и тоа скоро двојно. Со почетни 1831 м ширината на автомобилот порасна на неполни 3 метри.

@justinbuildcars Can I call this the real “widebody”? #fypシ #widebody #volkswagen #carsoftiktok #cartok #CapCut ♬ Love You So - The King Khan & BBQ Show

Погледот во кабината открива дополнителни седишта напред и странично, па капацитетот е 8 патници. Сопственикот тврди дека без проблем може да собере 10 лица.

Мора да се признае дека модификацијата е изведена многу квалитетно, човек може да помисли дека Lamando 5XL доаѓа директно од фабрика.

@justinbuildcars It’s not a photoshopped car. But it messed up my brain. #fypシ #volkswagen #carsoftiktok #cartok #CapCut ♬ original sound - Justinbuildcars
Тагови
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Авто новости

Manhart нуди Tesla Model 3 кој ќе се издвојува од толпата

Read more

Audi подготви два нови пакети за моделите RS4 Avant, RS5 и RS5 Sportback

Read more

Како Кинезите го решаваат проблемот со непрописно паркирани возила?

Read more

Ioniq 6 поминува 614 километри со едно полнење на батеријата

Read more
 

Автомобили

  • filter

Manhart нуди Tesla Model 3 кој ќе се издвојува од толпата

Читај повеќе

Audi подготви два нови пакети за моделите RS4 Avant, RS5 и RS5 Sportback

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Кинезите го решаваат проблемот со непрописно паркирани возила?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ioniq 6 поминува 614 километри со едно полнење на батеријата

Читај повеќе

Доаѓа ново Porsche, различно од сè досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа блиска средба со автомобил кој вози во спротивна насока на автопат?

Читај повеќе

На која осовина да го ставите подобриот пар гуми?

Читај повеќе

BMW најави четири нови SUV модели

Читај повеќе

Renault ја враќа легендарната „четворка“, наскоро и премиера

Читај повеќе