Не му давај калаш на мајмунот

Мајмуните можеби изгледаат наивно и смешно, но со вистинското оружје в раце стануваат и тоа како опасни. Или не?

Според видеово, тоа убаво го почувствуваа дечкиве кога му дадоа калаш на мајмунот, откако првин му се изнасмеаја.

Сепак, нека остане запишано дека колку и да е интересно видеово, сепак се работи за лажно, односно е дел од одлично сработена реклама за филмот „Planet of the Apes“.

Remote video URL
Тагови
реклама

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Чек дис аут

Како изгледаше сообраќајниот метеж во Америка пред 70 години?

Read more

Очајниот Путин ангажира инфлуенсерки во пропагандата за мобилизација

Read more
Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Read more

„Хроничен проверувач“ или „цицач на батерија“ – кој тип на корисник сте вие?

Read more
 

Магазин

Епидемија на сифилис ја стопираше порно индустријата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше сообраќајниот метеж во Америка пред 70 години?

Читај повеќе

Помалку познати фактори кои предизвикуваат висок крвен притисок

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба почесто да јадете печурки

Читај повеќе
  • play_arrow

Утринско смути со кафе по рецепт на нутриционистката Ана Марија Кузмановска

Читај повеќе
  • filter

Скопски маратон 2022 низ фотографии

Читај повеќе

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Читај повеќе
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е подобро да купите свежа или замрзната риба?

Читај повеќе