Не, не е житарка: Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Хелдата (може да ја најдете и како „хељда“) многу често погрешно се смета за житарка, а таа всушност е семе од фамилијата растенија поврзани со рабарбара.

За нејзина матична земја се смета Индија, каде ја викаат и црн ориз, но како дел од исхраната најмногу се користи во Русија. Една од најважните карактеристики на хелдата е што не содржи глутен, што ја прави идеален избор за луѓето кои се нетолерантни на глутен или од диететски причини сакаат да го намалат или исфрлат глутенот од исхраната.

Иако не е житарка, во исхраната се користи на сличен начин како и житарките, но со своите нутритивни вредности ги надминува оризот, пченицата, пченката и просото. Таа има повеќе висококвалитетни протеини од сите нив, бидејќи содржи 8 есенцијални амино киселини, вклучувајќи ги и лизин и аргинин, кои се дефицитарни кај главните житни култури.

Хелдата претставува природен извор на минерали и витамини од кои: железо (помага во формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин во крвта, и овозможува нормално снабдување на метаболизмот со енергија), цинк (помага во одржување на нормален метаболизам на јаглехидратите и репродуктивниот систем), калциум, јод, фосфор, бор, цинк, магнезиум, органски киселини и пектин, а од витамини содржи витамини од Б групата и витамин А.

Од хелдата се прави брашно од кое може да се прави се прави каша, палачинки и други видови храна како со кое било друго брашно, само што брашното од хељда има: 4 пати повеќе железо, 3 пати повеќе калциум, 9 пати повеќе магнезиум, 6 пати повеќе калиум и 2 пати повеќе цинк, бакар и манган.

Исхраната што вклучува хелда ќе ви даде сила и енергија, го прочистува организмот и придонесува да се намали телесната тежина. Хелдата помага при срцеви заболувања и го намалува нивото на холестерол во крвта. Исто така го чисти организмот и помага во правилно и здраво слабеење.

Најлесен начин за приготвување хелда е следниот: хелдата навечер ставете ја во широк сад со капак и прелијте ја со зовриена вода (на една чаша хелда во зрно се става 1,5 чаша вода). Процедете ја водата, па повторно прелијте со зовриена вода. Покријте ја со капак и оставете да кисне преку цела ноќ. Следниот ден ќе биде набабрена и може да ја јадете без понатамошно готвење, самостојно или како прилог во јадењето.

Погледнете ги и овие интересни рецепти како да ја внесете хелдата во вашата исхрана:

Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Рецепти

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more

Предлог за ручек: Бурито со мелено месо и зеленчук

Read more

Рецепт на денот: Вкусен милиброд со џем од јагоди

Read more

Магазин

  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Читај повеќе

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Читај повеќе