Не одам по бикини, по бензин одам!

Русија е голема земја на многу различности. Таму може да наидете на сѐ и сешто, од најгенијално, до најбизарно.

Слободно може да се каже дека Русите не се плашат да ги преминат границите, одново да го изненадат светот и да ја оправдаат изреката „само во Русија“.

Во тој контекст, маркетинг потегот на една бензинска станица во Русија дефинитивно високо котира на листата на работи кои не верувавте дека ќе ги видите.

Менаџментот на бензинската станица Olvi во Самара, Русија верува дека нема лош публицитет и реши да понуди бесплатен бензин на секој муштерија што ќе дојде по бикини. Да, секој.

Можеби првичната идеја (и надеж) била дека на оваа понуда ќе одговорат многу Русинки, но мажите во ладната и фамозно конзервативна Русија покажаа дека бесплатен бензин си е бесплатен бензин.

Понудата траеше само три часа, но во тоа време многу мажи во бикини дефилираа меѓу пумпите за гориво.

Некои од нив дури и се качија на високи потпетици за да го заокружат целиот „одам по бензин“ стајлинг.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Чек дис аут

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Read more

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Read more

Магазин

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Читај повеќе

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Читај повеќе
  • filter

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Читај повеќе

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Читај повеќе