Не патат долго: Хороскопски знаци кои најбрзо преболуваат раскинување

Раскинувањата се тешки, особено за оние кои се оставени. Понекогаш се разделувате со взаемна согласност, но тоа не значи дека нема заостанати чувства, па дури и гнев и болка.

Некои луѓе брзо го надминуваат раскинувањето, додека на други им треба подолго време да се кренат на нозе и да продолжат понатаму.

Овие три хороскопски знаци поминуваат најкраток период на жалење по врската и продолжуваат напред со храбар чекор.

ОВЕН

Овните едноставно немаат потреба да патат по поранешните љубови – кога ќе раскинат, готово е. Тие нема ни да се трудат да најдат брза замена или утеха, но благодарение на нивниот шарм, не остануваат сами долго време. Мирно го прифаќаат раскинувањето, без разлика дали оставаат или се оставени.

БИК

Овој хороскопски знак добро ги поднесува раскинувањата бидејќи е разумен и рационален. Биковите се прилично традиционални и конзервативни и обично имаат долги врски. Тоа значи дека воопшто нема да брзаат да почнат нова, но продолжуваат со животот со гордо крената глава и никогаш нема да зборуваат лошо за бившите. Едно е сигурно – никогаш нема да се обидат да ја обноват врската откако раскинале.

ЛАВ

Лавовите сѐ прават со многу страст и се трудат да ги спасат врските до последен здив. Тоа исто така значи дека ако еднаш решиле да ја прекинат врската, имаат силна причина за тоа и си заминуваат без да се свртат назад. Ако им раскинете, достоинствено ќе се повлечат, но не помислувајте дека ќе имате пак шанса кај нив. Лесно ќе најдат нова љубов и не им е гајле дали ќе биде минлива или „она вистинското“.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Љубов и секс

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

10 знаци дека имате совршен сопруг

Read more

Сексот не го бива: Дали да раскинете или да останете во врска?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more
 

Магазин

Дали може да опстои бракот без секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Читај повеќе

Жестока дебата: Кој треба да прими трета доза од вакцината против ковид?

Читај повеќе

Човекот кој можеше да го спаси „Титаник“ не добил дозвола да се качи на бродот

Читај повеќе

Зошто имаме желба за благо после јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Мелено месо со зеленчук во бел сос

Читај повеќе

Пет причини зошто секс после тренинг е супер идеја

Читај повеќе

Холанѓаните се смалуваат, но сепак се највисоките луѓе во светот

Читај повеќе