Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Продолжува бранот негативни критики за филмот „Blonde“, инспириран од животот и делото на легендарната актерка Мерилин Монро, кој неодамна беше објавен на Netflix.

Првите негативни реакции кај публиката беа за експлицитна сцена во која холивудската дива е брутално силувана од американскиот претседател Џон Ф. Кенеди. Тоа вознемири дел од гледачите кои сметаат дека таа сцена е мачна и непотребна.

Писателката Џојс Керол Оутс ја прикажа славната актерка во измислена приказна на начин кој на многумина не им се допадна.

Во филмот има неколку навистина одвратни сцени со силување, многу гледачи тврдат дека мислат дека режисерот всушност сакал да сними порнографско дело со покојната актерка. Филмот не се препорачува за луѓе помлади од 17 години.

Remote video URL

Иако сите ја фалат актерката Ана де Армас, која го отелотвори ликот на фаталната русокоса, мнозинството обожаватели на Мерлин Монро го нападнаа режисерот Ендру Доминик, кој јавно призна дека единствениот добар филм за починатата актерка е „Некои го сакаат тоа жешко“ и дека во филмот „Како да се омажиш за милионер“ сите жени се добро облечени ку*ви.

„Гледав 20 минути од овој филм и веднаш морав да ги проверам социјалните мрежи за да видам дали пропуштив нешто и дали другите луѓе се згрозени“, „Се обидов да го гледам Blonde, но не можев да издржам повеќе од 20 минути, навистина беше сурово и ми го скрши срцето“, „Ана де Армас е одлична, но мажите се толку сурови“, „Blonde ја исмејува Мерлин Монро. Таа не беше само секс објект. Не го гледајте“, „Филмот е толку лош што ни солидната Ана де Армас не можеше да го спаси“, се само дел од новиот бран коментари на социјалните мрежи.

URL

Режисерот Доминик претходно го коментираше контроверзниот филм.

„Тоа е филм кој бара многу. Ако на публиката не ѝ се допаѓа, тоа е проблем на публиката.“

реклама

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Read more

5 места во домот каде не треба да стои Wi-Fi рутерот - интернетот ќе биде бавен

Read more

Белите чорапи е најтешко да се исперат - со еден трик повторно ќе бидат сјајни

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Филм & ТВ

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more

Кога глумците не глумеа

Read more

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Read more

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џенифер Анистон блесна со нов стајлинг и разгоре гласини дека е свршена

Читај повеќе

Џоли изненади со нов изглед: Ја обои својата природна кафена коса

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Читај повеќе