Не се фокусирајте само на грбот и бицепсите: Вежби за цврсти и мускулести нозе

Мажите кои сакаат да оформат мускулесто тело многу често се фокусираат на „набивање“ грбни и градни мускули и опасни бицепси, па често забораваат да обрнат внимание и на мускулите на нозете.

Освен што естетски нема да изгледате привлечно со развиен горен дел и слабички нозе, зацврстувањето на нозете е важно за правилно изведување на сите други вежби, за добар баланс и за поголема издржливост.

Со овие вежби на инструкторот Даниел од FitnessFAQs, за кои не ви требат справи и тегови, ќе извајате прекрасни мускули на нозете и ќе изгледате одлично и складно.

реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Фит

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Read more

Ако сакате да изгубите килограми, избегнувајте ги овие пијалаци

Read more
 

Магазин

Пет причини зошто жените изневеруваат

Читај повеќе

Кои додатоци во исхраната е корисно да ги земате секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Читај повеќе

Италија планира да направи атракција од морничав затворски остров

Читај повеќе

Намирници кои го зголемуваат ризикот од рак на дојка

Читај повеќе

Направи сам: Домашен овошен сладолед

Читај повеќе

Моќен напиток што ја подобрува крвта и ја враќа енергијата

Читај повеќе

Најголемиот зелен покрив: Како се создава климатски отпорен град?

Читај повеќе

Најтоксичните совети за самопомош што не треба да ги слушате

Читај повеќе