Не успеал да набави карта за концерт на Тејлор Свифт, па на генијален начин се снашол

Обожавателите на Тејлор Свифт се навистина посветени на пејачката, а еден од Свифтите, како што се нарекуваат нејзините обожаватели, нашол прилично креативен начин да присуствува на концерт откако картите за нејзините настапи во Тенеси се распродале.

Дејвис Периго, сметководител од Нешвил, не можел да обезбеди билет за концертот на Тејлор Свифт во скоп на турнејата „The Eras Tour“, но успеал да присуствува на еден настап на снаодлив начин.

Земајќи ги работите во свои раце, Периго изјави за News Channel 5 дека аплицирал за работа како член на обезбедувањето на шоуто на Свифт во Нешвил на стадионот „Нисан“ за да може да ја слушне американската ѕвезда.

„Сум бил на различни спортски настани, ова беше најгласното нешто што некогаш сум го слушнал“, рече тој, додавајќи дека фановите биле „толку неверојатно гласни“.

URL

Објасни дека не смеел да го користи телефонот за време на концертот додека бил на работното место како обезбедувач, но многу други од публиката го забележале и го снимиле Дејвис како страсно пее за време на настапот.

Видеата на распеаниот обезбедувач брзо станаа хит на мрежите, а едно видео на TikTok собра над 6 милиони прегледи.

Во еден момент, тој рече дека обезбедувањето на Свифт дури и го укорило, велејќи му дека треба да се смири и да ја „спушти топката“.

@sobaditsgoodwithryanb Loved this video one of my listeners Leah sent where a security guard gives Taylor a run for her money at one of her Nashville shows! #taylorswift #taylornation #swiftie #swifttok ♬ original sound - Ryan Bailey

„Жена ми се шегува дека пеам песни на Тејлор Свифт со преголема страст за некој што никогаш не бил оставен“, рече Периго.

Со интернет слава и два настапа на Свифт на кои присуствувал, Периго сè уште ужива во искуството на веројатно неговата најдобра работа досега.

„Беше навистина благослов што не добив билет“, рече тој.

реклама

Свиркачи: ЦИА има заловено најмалку 9 НЛО-а, некои неоштетени

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Руски астролог открива кои ќе бидат најнесреќни хороскопски знаци во декември

Read more

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Read more

Музика

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more

Калиопи по смртта на обожавателка на нејзиниот концерт во Белград: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Read more

Холанѓаните Cloudsurfers приредија добра забава во МКЦ

Read more
 

Сцена

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Читај повеќе

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Читај повеќе

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Читај повеќе

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Читај повеќе