Не ви се допаѓа новиот Facebook? Има начин како да го вратите стариот

Ако не ви се допаѓа новиот дизајн на социјалната мрежа Facebook, постои начин да се вратите на стариот.

Екстензијата наречена Old Layout ќе ви помогне во тоа.

Екстензијата функционира така што ќе го „измами“ Facebook, односно ќе го претстави вашиот компјутер дека е постара верзија од вистинската, па така стариот изглед на социјалната мрежа ќе се прилагоди на наводните спецификации на уредот.

Сè што треба да направите е да ја преземете екстензијата и тоа е тоа.

Можеби ќе треба повторно да го вчитате Facebook за да ја направите промената. Екстензијата ќе ви овозможи и кога ќе посакате да се вратите на новиот дизајн.

Old Layout е достапен бесплатно и можете да го преземете тука за Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox и Microsoft Edge.

Важно е да се знае дека има неколку ограничувања или недостатоци при користење на оваа екстензија.

На пример, Facebook постојано ќе ви испраќа известувања дека користите стар интернет прелистувач, можеби нема да можете да пристапите до некои од карактеристиките што ги има новиот Facebook, а во одреден момент Facebook може да ја прекине поддршката за прелистувачот зад кој „се криете“.

Тагови
реклама

За температура од 37,2°C не земајте „парацетамол“

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Елен Пејџ: Јас сум трансродово лице, викајте ме Елиот

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најлоши пријатели

Read more

Интернет

Неколку работи кои никогаш не треба да ги пребарувате на интернет

Read more

Snapchat нуди милион долари дневно за најзабавните видеа

Read more

Топ 10 најлоши лозинки за 2020, дали вашата е меѓу нив?

Read more

Не е брзината, ниту латенцијата: Што ја прави 5G мрежата толку посебна?

Read more

Гик

Уште не излегле 875 и 885, а веќе се подготвува нов Snapdragon

Читај повеќе

Најдобрите видеоигри за декември, прв дел

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сè што треба да знаете за Poco M3: Одлични перформанси и пристапна цена

Читај повеќе

Автопат на иднината: Асфалтот заштедува гориво, соларни панели за осветлување

Читај повеќе

Јупитер и Сатурн во позиција што се нема повторено 800 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Маск упорен: Првиот човек на Марс ќе слета за шест години

Читај повеќе

Pfizer доби зелено светло во Велика Британија, вакцинирањето почнува следната недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Chang’e 5 успешно слета на Месечината

Читај повеќе

Избришавте СМС порака по грешка? Еве како да ја вратите назад

Читај повеќе