Небесна уметност над Сибир

Необичен природен феномен се појави на небито над рускиот град Тјумен.

Таканаречените столбови светлина го насликаа руското небо над Југозападен Сибир. Локалните жители може ова аретка убавина да ја гледаат со голо око с до изгрејсонце, која исчезнала онака како што и се појавила.

Според научниците, ваков феномен не е невообичаен во северните делови каде се појавува кога температурата е под -20°C.

реклама

Останато

Спектакуларната ерупција на исландскиот вулкан

Read more

Реката Чикаго позелене во чест на Св. Патрик

Read more

Ноќно патување низ Њујорк

Read more

Мајстор за баланс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Протести против рестриктивните мерки во Холандија

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more
play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more
play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Read more
play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more
play_arrow

Луѓе vs животни: Фејл компилација

Read more