Неделен хороскоп: Кого го очекува љубовна криза, а кој ќе заработи пари?

Девиците ќе го решат прашањето за наследство или ќе се зближат со влијателна личност, додека Вагите конечно ќе запознаат личност која целосно ќе им одговара.

Овен

Работа: Вашата способност да пренесувате знаење на другите ќе дојде до израз. Повеќе соработувајте со колегите и верувајте им, особено ако од различни причини не можете сами да ја завршите работата.

Љубов: Љубовните разделби се извесни во врските кои долго време се оптоварени со проблеми. Во врските во кои доминира разбирањето и љубовта, нема да има негативни промени, напротив. Потенцијалните тешкотии во животот ќе ве врзат уште поцврсто.

Здравје: Марс влегува во вашиот неповолен знак Рак, па ќе бидете поактивни и подинамични, но се зголемува и ризикот од воспаленија, температура и разни несреќи. Овенот би можел да има проблеми со синусите и очите, па затоа е добро да ја проверите диоптријата.

Најдобар ден: 1 април

Најлош ден: 28 март

Бик

Работа: Задачите и обврските нема да толерираат одлагање, но ниту невнимание. Доколку сакате да ги завршите во предвидениот рок и на задоволителен начин, ќе треба повеќе да се концентрирате и да вложите повеќе труд и знаење.

Љубов: Повеќе ќе се смеете и ќе бидете опуштени. Големи ќе ви бидат заслугите за подобри односи со околината, а особено со луѓето од спротивниот пол. Безболно ќе излезете од љубовна врска која повеќе не ве задоволува. Причината ќе биде вашето заљубување во друга личност.

Здравје: Биковите родени во април ќе чувствуваат зголемена нервоза, а некои хронични заболувања би можеле да завладеат. Тие останаа во добар период во кој нема да им недостига оптимизам и позитивна енергија за дружење.

Најдобар ден: 29 март

Најлош ден: 31 март

Близнаци

Работа: Време е Близнаците да го постигнат она за што долго време сонуваат. Многумина ќе се запишат на некој курс, ќе учествуваат на предавања или ќе одлучат да го продолжат своето долгорочно образование.

Љубов: Доколку сте во долга врска или брак, сигурна е криза. Ќе се расправате за пари, начини на инвестирање и трошење. Нема да можете конструктивно да ги решавате расправиите, па најдобро е да се воздржите од дискусии кон кои ќе бидете склони поради неповолната Венера за вас.

Здравје: Здравјето ќе ви се подобри, но сепак треба да бидете внимателни. Ако се чувствувате депресивно или страдате од вирус, зајакнете се со мултивитамински пијалоци. Повеќе дружете се со луѓе.

Најдобар ден: 26 март

Најлош ден: 30 март

Рак

Работа: Понекогаш ќе се чувствувате исцрпени и уморни, па правете ги само најважните задачи. Сепак, по долго време работите ќе почнат да се вртат во ваша корист.

Љубов: Можно е да имате љубов во која ќе има разлика во години, културно потекло или начин на живот. Не е исклучено, под влијание на одредени околности, Раковите конечно да попуштат и самите да си ги признаат чувствата. Ако сте во брак, пазете се од својата избувливост.

Здравје: Менталното здравје ќе ви биде одлично, но доколку сте родени во јуни, влијанието на Марс во вашиот знак од 26 март. предупредува на зголемена потрошувачка на енергија. Грижете се за главата, но и за варењето. Ќе бидете заинтересирани за биоенергија и алтернативна терапија.

Најдобар ден: 28 март

Најлош ден: 26 март

Лав

Работа: Ќе знаете да се наметнете и да се истакнете, а самодовербата и желбата за дејствување ќе ве поттикнат на зголемени напори. Среќните пресврти кои ќе ве придружуваат ќе ви помогнат да ги решите проблемите кои ве оптоваруваат.

Љубов: Доколку сте во долга врска или брак, ќе има заситеност. Деловните обврски и амбиции на вас или на вашиот партнер би можеле да предизвикаат посериозно тресење на љубовното тло. Во секој случај, не донесувајте одлуки набрзина. Нека времето стане ваш сојузник.

Здравје: Не претерувајте со слатките. Килограмите лесно ќе се добијат и тешко ќе се изгубат. Ќе бидете загрижени за лошата здравствена состојба на некој од членовите на домаќинството за кои ќе треба да се грижите, а тоа и ќе ве исцрпи.

Најдобар ден: 31 март

Најлош ден: 29 март

Девица

Работа: Би можеле да го решите прашањето за наследството или да се зближите со влијателна личност која ќе ви биде спонзор или таен покровител. Ве очекуваат голем број книговодствени, даночни и сметководствени обврски.

Љубов: Планетите ја оневозможуваат добрата комуникација со партнерот. Многу е важно да го кажувате своето мислење и да не правите ништо кога сте лути. Обидете се да слушате што зборува вашиот партнер и бидете сигурни дека тој разбрал што сте му кажале.

Здравје: Девиците ќе почувствуваат зголемување на енергијата, но и самодовербата. Внимавајте на зголемена нервоза поради која може да имате минлива тахикардија.

Најдобар ден: 30 март

Најлош ден: 27 март

Вага

Работа: Се наоѓате во период кога наклонетоста на јавноста, договорите и законските можности ќе бидат исклучително важни. Ако сте јавна личност, би можеле да бидете изложени на критики кои ќе се појават во весниците и медиумите.

Љубов: Ако сте слободни, оваа недела ќе означи позитивна пресвртница во запознавањето со личност која целосно ќе ви одговара. Таа личност ќе ви остави силен впечаток со својот изглед. Симпатиите ќе бидат меѓусебни, а развојот на настаните брз и речиси неочекуван.

Здравје: Септемвриските Ваги најмногу ќе го почувствува негативното дејство на Марс – внимавајте на бубрезите, мочниот меур и главата, кои се вашите чувствителни точки. Другите Ваги ќе се фокусираат на својот изглед и ќе посетат козметичар, фризер.

Најдобар ден: 1 април

Најлош ден: 28 март

Скорпија

Работа: Има одредени промени, на пример преселба во други простории и слично, па се до поголеми кои би можеле да ве упатат во нова насока. Важно е да се прилагодите и да не доаѓате во конфликт со властите.

Љубов: Ако неодамна сте раскинале, ќе се соочите со последиците од тој чин. Можеби ќе сфатите дека не сте во право и ќе посакате да го вратите времето назад. Поддршката на Марс од 26 март носи здив на нови промени, па не е исклучено и започнувањето со нова личност.

Здравје: Ништо нема да може да ѝ наштети на извонредната психофизичка состојба на Скорпијата. Активниот начин на живот ќе ви одговара, додека мрзеливоста само ќе направи да се чувствувате лошо. Ќе почнете поинтензивно да вежбате и да пешачите.

Најдобар ден: 29 март

Најлош ден: 1 април

Стрелец

Работа: Работните денови ќе бидат прилично долги, а ќе вклучуваат контакти, комуникација, патување, давање интелектуални услуги, а можеби и обука на нов кадар. Од вас ќе бидат побарани информации, совети и помош.

Љубов: Деловните настани ќе ви одземат многу време, а често вечерните излегувања и социјалниот живот ќе бидат поврзани со работата. Така, работната сцена би можела да биде сцена на нови познанства, здроби и потенцијална љубов. Ако сте во брак, можни се кавги!

Здравје: Деловните проблеми и лошите меѓучовечки односи ја нарушуваат менталната рамнотежа на Стрелецот. Правилната исхрана и повеќе сон ќе ви ја вратат изгубената енергија. Од 26 март ќе се чувствувате подобро, а најродени во ноември.

Најдобар ден: 31 март

Најлош ден: 26 март

Јарец

Работа: Не потпирајте се на мислењата на колегите, кои ќе ве изнервираат поради нивната површност и неодговорност. Ќе мора почесто да ги исправате туѓите грешки, да извршувате задачи кои не ви одговараат на многу начини.

Љубов: Емотивната среќа со која зрачите ќе делува како магнет кон спротивниот пол. Така, може да се случи да ви се допадне и некој друг покрај вашата нова љубов. Оние кои се во брак успешно ќе ги решат семејните проблеми или комуникациските недоразбирања со партнерот.

Здравје: Неповолно влијание на Марс може да го разниша вашиот имунитет. Најподложни на тоа ќе бидат родените во декември, бидејќи треба да се чуваат од повреди, падови и вируси. Јарците родени во јануари ќе се чувствуваат одлично!

Најдобар ден: 30 март

Најлош ден: 28 март

Водолија

Работа: Времето е добро за донесување одлуки, за влез на нови работни места и слични големи промени. Нема да ви биде проблем да ги извршувате и најдосадните и најбанални задачи. Вашата заработка е подобра.

Љубов: Неделава означува вистинска ренесанса на љубовта и семејните односи, затоа уживајте без резерва. Покрај љубовта, некои од вас ќе ги спојат деловните интереси со партнерот, па можни се заеднички инвестиции или влез во нови бизниси, кои уште повеќе ќе ве зближат.

Здравје: Здравствените проблеми на Водолијата ќе бидат тесно поврзани со емоционално незадоволство. Неуспешно ќе барате утеха во храната и пијалоците, што ќе го напрега вашето и онака чувствително варење. Пазете се од повреди на нозете и падови!

Најдобар ден: 27 март

Најлош ден: 31 март

Риби

Работа: Сè ви оди добро. Можни се сите опции - од напредување на вашето сегашно работно место, наградување на вашите досегашни напори во форма на промоција, до целосна промена на вашата моментална деловна слика.

Љубов: Планетите ќе им овозможат на Рибите со малку труд да најдат решенија за проблемите и да се договорат со партнерот. Бидете иницијатор на разговор и помирување. Симпатијата ве држи на дистанца уште некое време. Бидете трпеливи, ќе сфатите зошто.

Здравје: Ќе се грижите за својот изглед. Со задоволство ќе потрошите пари на разни козметички третмани и препарати кои ќе ви помогнат да го зачувате вашиот младешки изглед. Здравјето ќе ви се подобри и ќе бидете помалку изложени на стрес.

Најдобар ден: 28 март

Најлош ден: 26 март

Тагови
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Живот

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Read more

Расте бројот на млади пушачи во Германија

Read more

Во кој хороскопски знак се раѓаат најголемите мајстори за манипулација?

Read more

Три мудри совети што Стивен Хокинг им ги дал на своите деца пред да почине

Read more
 

Магазин

Кафе или зелен чај: Што ќе ве разбуди подобро?

Читај повеќе
  • play_arrow

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Читај повеќе
  • play_arrow

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Читај повеќе

Оригинален рецепт за мексикански палачинки

Читај повеќе

Расте бројот на млади пушачи во Германија

Читај повеќе

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Читај повеќе

Во кој хороскопски знак се раѓаат најголемите мајстори за манипулација?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Читај повеќе

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Читај повеќе