Неделен хороскоп од 3 до 9 јуни според руски астролог

Погледнете ја астролошката прогноза на најпознатиот руски астролог Павел Глоба за неделата од 3 до 9 јуни.

Павел Глоба е еден од најдобрите астролози на нашето време. Неговите совети им помагаат на многу луѓе да ги надминат тешкотиите во животот.

Првата недела од јуни и летото воопшто ветуваат дека ќе бидат пријатни и важни, па затоа е подобро да се запознаете со корисни совети кои можат да придонесат за вашата среќа.

Ова се препораките на Глоба кои треба да ги прочитате што повнимателно за да не бидете неподготвени за она што следува. Некои се расположени и успешни во бизнисот, додека други ќе ги измачуваат неволјите во љубовта.

Овен

Негативните моменти од 3 до 9 јуни за Овенот ќе бидат прилично краткотрајни и помалку деструктивни од минатата недела. Во принцип, овој период е совршен за семејни работи и за секоја работа - и интелектуална и физичка.

На самиот почеток на неделата можно е да изјавите љубов, да предложите брак, да се вклучите во заедничко планирање и заедничка работа.

Бик

Доколку Биковите имале проблеми во врските во блиското минато, сега ќе можат да ги надминат тешкотиите и конечно да најдат консензус и решенија за проблемите во љубовта и семејството. Кога се разјаснуваат односите, подобро е да не се преминуваат границите на дозволеното. Кавгите ќе се покажат како главни непријатели на среќата, но мирните разговори ќе помогнат да се надминат сите тешкотии.

Близнаци

Оваа недела Близнаците ќе доживеат цветање на интелектуалните сили благодарение на моќната и креативна енергија на Меркур. Физичката сила, напротив, малку ќе се намали. Ќе мора повеќе да одмарате, подобро да планирате и да ги преземете само најважните работи. Можете да работите сами или во тим - избор на Близнаците. Колегите и блиските луѓе ќе им помогнат на претставниците на овој знак да ги најдат мааните и недостатоците.

Рак

Оваа недела е најдобро време за оние Ракови кои навистина сакаат да ја искоренат грубоста, песимизмот и другите негативни особини во себе. Во тоа ќе им помогне само искрената желба да станат најдобра верзија од себе. Астрологот советува нормално да се однесуваат кон туѓите критики. Оваа недела ќе биде одлично време за помирување со пријателите и саканите, за тимска работа и релаксација.

Лав

Лавовите ќе имаат силен набој за мотивација на почетокот на неделата. Ефикасноста значително ќе се зголеми, ќе се појави креативна моќ, интелектуална издржливост и ментална цврстина. Почетокот на летото е позитивен период за интелектуална работа, особено ако тоа го правите на пријатно место, во пријатен тим. Јаките страни ќе ги покријат пороците и слабостите на Лавот.

Девица

Девиците ќе можат да се справат со многу свои недостатоци. На крајот на неделата може да се појават негативни аспекти од нивниот карактер. Сега сосема се можни нови победи на љубовен и финансиски план. Ова ќе биде многу добро време за какви било потфати и промена на сценографијата. Рутината и секојдневието ќе станат опасни. Новите познанства ќе помогнат да се разреди досадноста на секојдневниот живот со светли бои.

Вага

Вагите, според експертите, треба да поминуваат повеќе време во движење, комуникација и барање нешто ново. Сите неволји треба да се третираат што е можно поедноставно, бидејќи тешкотиите и проблемите сега се ефемерни. Универзумот на тој начин може да се обиде да ја тестира силата на Вагата за да ги подготви за нова фаза од животот, да ги предупреди на приближувањето на нешто добро.

Скорпија

Ова ќе биде недела на зголемена продуктивност, но и можеби замор. Нема смисла да се троши многу време и напор за решавање на многу тешки проблеми. Меркур ќе ја подобри меморијата на Скорпијата и ќе им го зголеми вниманието, па можете безбедно да посветите време на учење и стекнување нови вештини. Во љубовта, искреноста и посветеноста ќе ви помогнат да успеете.

Стрелец

Ако луѓето околу вас бараат помош од Стрелец, подобро е да им помогнете, но не заборавајќи на себе. Нема потреба да барате ништо за возврат - што е добро подоцна ќе му се врати на Стрелецот, и тоа двојно повеќе. За да отворите нови перспективи во вашата кариера, мора да бидете подготвени за посветеност и тимска работа. Во љубовта, исто така, пожелно е да направите компромиси и да се обидете се да решите заедно.

Јарец

Јарците треба целото внимание да го насочат кон финансиските прашања и работата. Оние чија работа вклучува континуирана комуникација ќе бидат многу среќни. Вреди да се забележи зголемениот интерес на спротивниот пол за Јарците оваа недела. Времето е погодно за запознавање, но не и за романса. Подобро е да закажете состаноци на крајот на оваа недела или на почетокот на следната недела.

Водолија

За Водолиите, подобро е да ги извршувате сите најважни работи на почетокот и средината на неделата. Од 3 до 9 јуни можете безбедно да ги преземете најтешките проекти. Интуицијата ќе се зајакне, така што во тешки ситуации можете безбедно да го слушате своето шесто сетило. Но, мислењето на луѓето околу вас, дури и на најблиските, може да биде погрешно. Водолиите сега се на врвот на продуктивноста, што и да преземат.

Риби

За Рибите почетокот на неделата ќе биде исклучително поволен за преземање нови работи, а подобро е прво да го решите она што повеќе не може да се одложи за подоцна. Скапите набавки, почетокот на реновирање и преселбите се исклучително корисни сега. За време на викендот, подобро е да се занимавате со едноставни домашни работи и добро да се одморите. Осаменоста ќе им користи на Рибите, како и, во принцип, комуникацијата со нови луѓе.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Живот

Дали сте подготвени за второ дете?

Read more

Нова јапонска апликација за запознавање им помага на осамените да најдат ВИ партнери

Read more

Истражување откри што никогаш не треба да користите в хотел

Read more

Психолог откри 3 типа на родители кои ги поттикнуваат своите деца да бидат разгалени

Read more
 

Магазин

Дали сте подготвени за второ дете?

Читај повеќе

Како да препознаете предозирање со витамин Б3?

Читај повеќе
  • filter

6 производи што не смеете да ги користите кога сте изложени на сонце

Читај повеќе

Нова јапонска апликација за запознавање им помага на осамените да најдат ВИ партнери

Читај повеќе

Како да препознаете дали сте навистина гладни или само стрвни?

Читај повеќе

Истражување откри што никогаш не треба да користите в хотел

Читај повеќе

4 намирници богати со влакна го подобруваат варењето

Читај повеќе

Психолог откри 3 типа на родители кои ги поттикнуваат своите деца да бидат разгалени

Читај повеќе

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Читај повеќе