Неделен ручек: Печено пиле со раскошен сос

Немате идеја за денешниот неделен ручек? Печено пиле звучи супер, но не сакате да заглавите во кујна со часови. Затоа ви предлагаме рецепт кој не подразбира комплицирана подготовка, ставање путер и зачини под кожата или состојки што ретко се наоѓаат.

Само следете ги инструкциите на Kitchen Sanctuary и ќе го направите највкусното сочно пиле со крцкава кожичка што некогаш сте го јаделе. А потоа, ќе го направите и идеалниот раскошен сос од соковите во кои се печеше пилето.

реклама

Рецепти

4 идеи за вкусен доручек со јајца

Read more

Идеја за десерт: Пудинг торта со јаболка

Read more

Рецепт на денот: Лазањи со тиквички и 3 вида сирење

Read more

Рецепт на денот: Пита со шампињони и моцарела

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години?

Read more
play_arrow

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
play_arrow

30-минутен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Обожавателите разочарани од новиот филм за Дејвид Боуви

Read more
play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Read more
play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more
play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more
play_arrow

Папу Гомес МВП за септември во Серија А

Read more