Недвед: Пирло и Роналдо остануваат во Јуве

Потпретседателот на „Старата дама“ јавно ги демантираше шпекулациите дека тренерот Андреа Пирло и ѕвездата Кристијано Роналдо ќе си заминат од клубот.

Резултатската криза која владее во Јувентус го турна клубот вон зоната која води во Лигата на шампионите. Оттаму и шпекулациите дека тренерот Андреа Пирло ќе заработи отказ, како и дека Кристијано Роналдо ќе си замине доколку Јуве навистина до крајот не успее да се избори за настап во елитата.

Таквото сценарио го демантираше поранешниот фудбалер и сега потпретседател на клубот, чешката легенда Павел Недвед.

Од популарното шоу „Striscia La Notizia“ беа дојдени во клубот да им ја доделат сатиричната награда Tapiro d'Oro (Златен тапир), но никој од фудбалерите не сакаше да ја прими, а на крајот единствен јунак излезе Недвед кој приликата ја искористи и за да ја искоментира актуелната ситуација.

„Ни се случува еден период на потешкотии, што е нормална работа. Тоа е тоа. Пирло дефинитивно останува, како и Роналдо, одиме заедно до крај“, изјави Недвед и потоа ја прими „наградата“.

И покрај оптимизмот на Недвед, факт е дека Роналдо не сака да биде во клуб кој не би играл во Лигата на шампионите. Но, за било какви претпоставки треба прво да се почека и да се види како ќе изгледа табелата на крајот од сезоната бидејќи Јуве сепак е само еден бод зад 4. место.

Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Фудбал

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Read more

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Read more

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Read more

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Read more
 

Спорт

Македонските одбојкари поразени во пет сета на гостувањето во Романија

Читај повеќе

По скоро две децении, Абрамович се збогува од Челси

Читај повеќе

Клоп пред финалето во Лигата на шампиони: Ќе играме и за Украина

Читај повеќе

Томиќ го предизвика Кирјос на тениски дуел за 1 милион долари, Кирјос одби

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски ММА борач нокаутира двајца ривали потешки 226 килограми од него

Читај повеќе

Бајрами останува на клупата на Македонија ЃП до 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисерка фрли рекет во публика и расплака дете, светот шокиран од потегот на Ролан Гарос

Читај повеќе

Кој ќе биде жртвеното јагне на Барселона за да дојде Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Голден Стејт се пласираa во финалето, на Далас не му помогна ни одличниот Дончиќ

Читај повеќе