ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Очекувано, натпреварот помеѓу Србија и Швајцарија од 3. коло од групната фаза на Мундијалот во Катар предизвика голема тензија на теренот меѓу играчите на овие две селекции, а посебно внимание привлекоа потезите на Душан Влаховиќ и Гранит Џака.

Откако Влаховиќ постигна гол за пресврт на Србија и водство од 2:1, за време на прославата се фати за меѓуножјето и, според новинарите кои беа на стадионот, се сврте кон српските навивачи, веројатно поради неодамнешната афера што ја потресе оваа репрезентација. и сексуалниот скандал во кој се „вмешани бројни репрезентативци и нивните сопруги“.

URL

Тоа беше негов одговор на сите шпекулации, иако на почетокот се чинеше дека ги провоцира навивачите на Швајцарија, тоа на крајот не беше случај.

Во вториот дел, кога Швајцарија водеше со 3:2 во 65. минута, дојде до конфликт меѓу швајцарските фудбалери и српските фудбалери кои седеа на клупата за резервни играчи, а во таа прилика го навредуваа Гранит Џака, кој не им остана должен.

URL

Играчот од средниот ред на Арсенал се сврте кон српските играчи и исто како и Влаховиќ се фати за меѓуножјето. Џака во таа прилика ги пцуеше Србите на албански јазик, што особено ги испровоцира.

И после тоа Џака во една прилика влезе во конфликт со играчите на Србија, но на крајот сè се смири и натпреварот дојде до крај, а место во нокаут фазата обезбеди репрезентацијата на Швајцарија која ќе игра против Португалија.

URL
Тагови
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе