Нејмар дава гол од покрив на зграда

Фудбалерот на Барселона Нејмар гостуваше во Шоуто на Џими Кимел и даде неверојатен гол од еден на друг покрив на зграда.

Водителот го постави на едниот покрив Нејмар со топка, а од другата страна на булеварот го чекаше неговиот помошник во шоуто облечен како голман, застанат пред гол.

По два неуспешни обиди, Нејмар „ја закова“ топката во голот.

реклама

Фудбал

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Read more

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Read more

Фудбалски маратон: 32 дена со ред ќе има натпревари во Ла Лига

Read more

Неверојатна трансформација на Горецка по изолацијата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more