Нејмар е во врска со хрватската манекенка Наталија: Како Бони и Клајд

Манекенката со хрватско потекло Наталија Барулич и бразилскиот фудбалер Нејмар се појавија заедно на насловната страница на руското издание на списанието GQ и со тоа официјално потврдија дека се во врска.

Иако веќе некое време објавуваат заеднички фотографии, славната двојка досега не зборуваше за својата врска.

„Хероите на јунското издание, Нејмар и Наталија Барулич, потсетуваат колку е важно да ги поддржувате и заштитите своите најблиски. Не важно дали треба да седите во самоизолација во четири ѕида или морате да комуницирате само преку телефон. Чувајте се, бидете силни“, порачаа од списанието.

На објавената фотографија Наталија (28) го прегрнува Нејмар, а манекенката во својата објава на Instagram напиша „Бони и Клајд“.

Првите шпекулации за нивната врска почнаа откако Наталија му го честиташе роденденот на Нејмар (28) со нивна заедничка фотографија и му напиша емотивна порака: „Сите знаат колку си неверојатно талентиран, но само кога би знаеле колку си вистински и прекрасен и во срцето. Те почитувам“.

Наталија е поранешна балерина, а како манекенка и модел ги красела насловните страници на Maxim, Esquire и L’Officiel и годинава беше дел од кампањата на GUESS. Родена е во Калифорнија, а е ќерка на угледен хрватски бизнисмен, според шпански People.

Remote video URL
Тагови
реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Живот

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Read more

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Read more

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Магазин

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе