Нејмар и Меси во промотивното видео за новиот дрес на ПСЖ

Пари Сен-Жермен го претстави својот нов домашен дрес за сезоната 2023/2024.

Главен лик на презентацијата беше Килјан Мбапе, но интересно е дека во видеото се појавуваат и Лионел Меси и Нејмар, ѕвездите за кои се најавува дека ќе го напуштат Париз ова лето.

Договорот на Меси истекува и нема да биде продолжен, а Нејмар има важечки договор, но се разгледува можноста за негов трансфер во Премиер лигата.

Дресот беше претставен во видео во кое се големите ѕвезди на тимот Килјан Мбапе, Лео Меси, Нејмар, Маркињос, Марко Верати и Преснел Кимпембе, како и фудбалерката на ПСЖ, Сакина Каршави.

URL
Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Фудбал

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Read more

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Read more

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Read more

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Read more
 

Спорт

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Читај повеќе
  • play_arrow

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Читај повеќе

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Читај повеќе

ВАР судиите кои го оштетија Ливерпул добија само два дена казна

Читај повеќе

Кениецот Киплагат победи на Скопскиот маратон, Дарио Ивановски го освои 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

Премиер лигата призна: На Ливерпул му е поништен чист гол - објаснувањето е лудо

Читај повеќе

Над 11 илјади натпреварувачи од 53 држави денеска го трчаат скопскиот маратон

Читај повеќе
  • play_arrow

Канело го претепа противникот и ја одбрани титулата

Читај повеќе