Нејмар конечно откри зошто летово сакаше да побегне од Париз

Цело лето траеше неподносливата сапунска серија околу наводното враќање на Нејмар во Барселона.

Бразилецот пред две години го напушти „Камп Ноу“ со рекорден трансфер од 222 милиони евра и премина во ПСЖ мислејќи дека на „Паркот на принцовите“ ќе освојува трофеи и конечно ќе излезе од сенката на Лео Меси.

Тоа не се случи. Освен француското првенство во кое ПСЖ е „претплатен“ Парижаните не направија ништо, а стануваше сѐ појасно дека Бразилецот сака да побегне од Париз и да се врати во Барселона.

Барса нудеше кеш и играчи, но управата на ПСЖ не сакаше да се согласи на тоа и Нејмар остана. Навивачите на ПСЖ не му го простија ова „предавство“ и секое коло го потсетуваа дека веќе не е добредојден на „Паркот на принцовите“.

Нејмар цело време молчеше и сега конечно откри кои биле причините за очајничкото барање да се врати во Каталонија.

„Кога не си среќен, без разлика на работата, се обидувате да најдете некоја промена и место каде повторно ќе бидете среќни и задоволни. Тоа се обидов и јас да го направам, но на крајот сепак останав во Париз. Како што веќе изјавив, ќе дадам сѐ од себе во дресот на ПСЖ. Сега сѐ е добро и среќен сум. Добро ја почнав сезоната и тоа е најваќно. Сакам да помогнам да освоиме што е можно повеќе трофеи сезонава“, изјави Нејмар за списанието Otro.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Фудбал

Времеплов: 16 години од инцидентот Матераци - Зидан

Read more

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Read more

Елмас славеше на гости кај Пандев

Read more

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Read more

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 16 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе