Нејмар очајнички го посакува трофејот што му недостасува

Бразилскиот фудбалер Нејмар одговараше на прашањата на обожавателите на Instagram во „рубриката“ Точно-неточно што беше хит на социјалната мрежа деновиве.

Благодарение на тоа, неговите обожаватели можеа малку повеќе да го запознаат својот идол и имаше прашања од секаков вид - од спортски до лични.

Сепак, вниманието го привлече одговорот на Нејмар на прашањето „ќе ни донесеш ли шеста титула?“ (се однесува на Мундијалот 2022), а напаѓачот на ПСЖ без двоумење одговори со „Точно“, додавајќи дека тоа е неговиот „најголем сон“ во живот.

Нејмар досега учествуваше на два Мундијала, во 2014 и 2018 година, кога Бразил беше елиминиран во полуфиналето, односно четвртфиналето, а интересно е што беше повреден и во двата случаја.

Во дресот на родната земја досега има одиграно 103 натпревари и постигнато 64 погодоци. Ја нема освоено ниту Копа Америка со националниот тим со кој има една титула, онаа од Купот на конфедерациите во 2013 година.

Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Стивен Хокинг бил во право: Случајно откриено важно својство на црните дупки

Read more

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more

Помогнете му на телото најдобро да го искористи витаминот Д

Read more

Фудбал

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Read more

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Read more

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more
 

Спорт

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Читај повеќе

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Читај повеќе

Рикардо: Верстапен ќе губи почесто ако ризикот му е единствената стратегија

Читај повеќе

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Читај повеќе

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија ја победи Словенија во финалето на Европското првенство во одбојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе