Нејзиното „замрзнато“ лице ја шокира јавноста: Никој не ја препозна Деми Мур

Б.С.Б.
/ 28.01.2021 / 16:09

Американската актерка Деми Мур беше дел од виртуелната ревија на модната куќа Fendi, но нејзиното појавување на пистата непријатно ги изненади сите кои ја следеа ревијата за колекцијата пролет/лето 2021 на дијзанерот Ким Џонс.

Холивудската актерка изгледаше сосема непрепознатливо, нејзиното лице изобличено и „замрзнато“, а корисниците на социјалните мрежи се сложни во тоа дека некогаш една од најубавите жено во филмската индустрија е обезличена од непотребни естетски потфати.

„Шокиран сум, едноставно таа не изгледа добро. И понатаму не можам да сфатам дали е тоа пластика или шминкерот згрешил некаде. Срамота. Зошто жените се лишуваат од грациозно стареење? Па толку се попривлечни кога се природни, сите знаат дека експериментите со лицето никогаш не завршуваат добро. Ова не е Деми Мур, не е можно, некогаш беше преубава. Ова е самоуништување, болна несигурност, целосен недостаток на самодоверба“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи, пренесе Daily Mail.

Ова не е прво соочување на 58-годишната Деми со естетски корекции. Пред скоро 20 години медиумите пишуваа дека потрошила околу 250.000 долари за целосно да ги промени лицето и телото пред снимањето на филмот „Charlie’s Angels“. Но, таа во 2007 година тврдеше дека никогаш не направила пластична операција.

Во интервју од 2019 година изјави дека го прифаќа природниот процес на стареење иако има моменти кога не може да се препознае себеси во огледало.

Тагови
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Стил

Корисни навики со кои жените со стил се издвојуваат од другите

Read more

Поглед во суперлуксузната јахта со која Ибра стигна во Санремо

Read more

Балканска крв: Ибра го донесе турбофолкот на Санремо

Read more

Најдобрите модни комбинации на Златен глобус 2021

Read more
 

Магазин

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Читај повеќе

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Читај повеќе

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Читај повеќе

Идеја за појадок: Лиснати ролнички со крем

Читај повеќе