Нека пука носталгија: „Млади бунтовници“ од декември на Netflix

Netflix одлично знае да игра на картата „носталгија“, а тоа го покажа и со најновиот потег – ќе ги репризира сите епизоди на серијата „Rebelde Way“.

Популарната стриминг платформа преку социјалните мрежи за Netflix Argentina и Netflix Spain соопшти дека од 9 декември ќе ги репризира сите 318 епизоди од серијата „Rebelde Way“, која кај нас се емитуваше под насловот „Млади бунтовници“.

Тинејџерската драма чиј продуцент беше Крис Морена, беше страшно популарна од 2002 до 2004 година и ги лансираше кариерите на главните актери: Бенхамин Рохас, Луисана Лопилато, Камила Бордонаба и Фелипе Коломбо.

Серијата имаше (и уште има) илјадници обожаватели кои израснаа со тинејџерските проблеми на ликовите во приватното училиште и музиката што произлезе од серијата, односно бендот Erreway.

Засега не е познато дали оваа содржина ќе им биде достапна на сите корисници на Netflix, вклучувајќи ги македонските, или ќе биде ограничена само за Аргентина и Шпанија.

реклама

Филм & ТВ

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Read more

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Читај повеќе

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Читај повеќе

Публиката одлучи: Кој е најомилениот лик од ТВ-серии?

Читај повеќе

„Врба“ на Манчевски во трка за Европски оскар

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмудрите зборови на Милан Младеновиќ што важат и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе