Нека пука носталгија: „Млади бунтовници“ од декември на Netflix

Netflix одлично знае да игра на картата „носталгија“, а тоа го покажа и со најновиот потег – ќе ги репризира сите епизоди на серијата „Rebelde Way“.

Популарната стриминг платформа преку социјалните мрежи за Netflix Argentina и Netflix Spain соопшти дека од 9 декември ќе ги репризира сите 318 епизоди од серијата „Rebelde Way“, која кај нас се емитуваше под насловот „Млади бунтовници“.

Тинејџерската драма чиј продуцент беше Крис Морена, беше страшно популарна од 2002 до 2004 година и ги лансираше кариерите на главните актери: Бенхамин Рохас, Луисана Лопилато, Камила Бордонаба и Фелипе Коломбо.

Серијата имаше (и уште има) илјадници обожаватели кои израснаа со тинејџерските проблеми на ликовите во приватното училиште и музиката што произлезе од серијата, односно бендот Erreway.

Засега не е познато дали оваа содржина ќе им биде достапна на сите корисници на Netflix, вклучувајќи ги македонските, или ќе биде ограничена само за Аргентина и Шпанија.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Филм & ТВ

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Read more

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Читај повеќе

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Читај повеќе

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Читај повеќе

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Читај повеќе

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Читај повеќе